Psychoterapia

„Ludzka natura jest ograniczona, ale w ramach tych granic zdarzy się jeszcze wiele cudów. Jednym z tych cudów jesteś TY”
John Bradshaw

PSYCHOTERAPIA jest szczególnym rodzajem spotkania, w którym powierzasz swoje trudności i cierpienie osobie terapeuty z nadzieją, że przyniesie to ulgę i rozwiązanie PROBLEMÓW, z którymi nie potrafisz sam się uporać. Nie jest to oznaka Twojej słabości, lecz tego, że czasami potrzeba bliskiej osoby, która potrafi spojrzeć z uważnością i zrozumieniem na Twoje trudności. Osoby, która posiada i ciągle rozwija swoją wiedzę na temat mechanizmów psychologicznych, skutecznych technik pracy oraz samego procesu psychoterapii.

Za skuteczność procesu terapeutycznego w dużej mierze odpowiada RELACJA TERAPEUTYCZNA czyli rodzaj kontaktu, jaki uda się zbudować w trakcie tego procesu. Dlatego tak ważne jest, aby terapeuta budził w Tobie zaufanie i chęć powierzenia mu swoich problemów. Ze strony terapeuty istotny jest natomiast SZACUNEK dla klienta i ODPOWIEDIALNOŚĆ za proces terapeutyczny, która wiąże się ze stałym rozwojem i udziałem w superwizji.

Pomysł na psychoterapię pojawia się najczęściej, gdy sytuacja Cię przerasta, a dotychczasowa pomoc wydaje się niewystarczająca.
Czy tak też jest w Twojej sytuacji?

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z PSYCHOTERAPII?

  • Kiedy czujesz, że aktualne problemy Cię przerastają (kryzys w związku, śmierć bliskiej osoby,…)
  • Kiedy problemy w relacjach interpersonalnych utrudniają Ci budowanie bliskich związków.
  • Kiedy Twój nastrój od dłuższego czasu jest tak obniżony, że nie pozwala Ci na wykonywanie codziennych czynności.
  • Kiedy czujesz, że lęk obezwładnia Cię w wielu sytuacjach życiowych.
  • Kiedy czujesz, że Twoje życie traci sens i nie widzisz przed sobą żadnej perspektywy na zmianę.
  • Kiedy nie potrafisz poradzić ze swoim gniewem i ranisz najbliższe Ci osoby.
  • I wiele innych sytuacji życiowych, w których czujesz się bezradny, samotny…

Jeśli masz wątpliwości, czy terapeuta jest tą osobą, która może być pomocna w Twoich problemach, najlepiej się o tym przekonasz umawiając się na PIERWSZĄ KONSULTACJĘ. Możesz porozmawiać z terapeutą o swoich WĄTPLIWOŚCIACH I OBAWACH. Jest to całkowicie naturalne w sytuacji, kiedy masz powiedzieć nieznanej Ci osobie o swoich trudnościach, słabościach, i nie masz pewności, czy może to faktycznie pomóc. Jest to też czas na dopytanie o kompetencje, doświadczenia oraz sposób pracy terapeuty.

Jeśli czujesz, że psychoterapia mogłaby być pomocna na obecnym etapie Twojego życia, zapraszam do KONTAKTU

Magdalena Guzik - ZnanyLekarz.pl