Opinie

od klientów coachingowych:

 

Pani Magdalena  Guzik jest bardzo przyjazną i budzącą zaufanie osobą. Potrafi słuchać z uwagą tego co mówi druga strona, w naturalny sposób dostosowując się do oczekiwań rozmówcy. Jest spostrzegawcza i trafnie wychwytuje słabe i mocne strony drugiej osoby.

W trakcie formułowania wniosków i opinii na dany temat, potrafi skutecznie argumentować i przekonać do swoich racji. Spotkania z Panią Magdaleną pomogły mi pokonać swoje słabe strony, a wzmocnić zalety. Uważam, że program, który razem realizowałyśmy był bardzo twórczy i pomocny.

Ania, Manager ds. marketingu w instytucji bankowej
Coaching kariery


W ramach coachingu kariery miałam przyjemność  spotykać się z Panią Magdaleną Guzik kilkukrotnie. Będąc w momencie poszukiwania nowych wyzwań zawodowych, otrzymałam pełne wsparcie i zrozumienie. Szeroka wiedza i trafność  zadawanych pytań bezbłędnie pozwoliły zdiagnozować problem i szybko mogłyśmy skupić się nad obszarem, który był dla mnie szczególnie ważny. Różnorodność zastosowanych metod oraz użyteczne przykłady w połączeniu z otwartością  sprawiły, że poczułam się zrozumiana.

Sądzę, że dla wszystkich którzy, chcą w świadomy sposób kierować swoim rozwojem zawodowym,  coaching kariery może być to ważnym i inspirującym doświadczeniem. Zwłaszcza dla osób młodych stających na początku kariery zawodowej może być szczególnie pomocny, gdyż  precyzyjnie wskazuje kierunek działań i pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Beata, Specjalista ds. obsługi kontraktów zagranicznych
Coaching kariery


Dzięki coachingowi z  Panią Magdaleną Guzik udało mi się zatrzymać w pośpiechu dnia codziennego i zająć się sprawami, które odkładałem na później, choć są kluczowe dla jakości mojego życia osobistego i zawodowego. Coaching zmobilizował mnie do działania i zmiany.

Witold, Prezes organizacji pozarządowej
Coaching osobisty


Podczas coachingu, w dialogu z Magdą odkryłem, że „ścianę” pobudowałem sam, w celu ochronienia siebie i moich zasobów, lecz w nowych okolicznościach nie było to już potrzebne. A nawet przeszkadzało w normalnym zawodowym funkcjonowaniu. W chwili uświadomienia sobie tego mechanizmu, nastąpiła we mnie kluczowa zmiana. Zdecydowałem, że po prostu wypłynę na głęboką wodę wiedząc, że w razie potrzeby umiem chronić siebie w sposób przeze mnie sprawdzony.

Bazując na moim wewnętrznym kapitale (każdy go ma, lecz nie każdy zrobił inwentaryzację), zatem bazując na nim, zacząłem robić to, co umiem i co sprawia mi przyjemność, wychodząc daleko poza zwyczajowe ramy wyuczonego zawodu.

[…]

Jeśli chodzi o coaching, to polecam go jako znakomitą metodę nie tylko rozwiązywania zawodowych problemów, ale także jako sposób na osobisty rozwój. Uważam, że powinien on być szeroko dostępny kadrze kierowniczej w ochronie zdrowia, a także w szkolnictwie wyższym. Dzięki temu wiele problemów można byłoby rozwiązać w sposób konstruktywny i twórczy dla zespołów pracowniczych.”

Piotr, pracownik akademicki
Coaching karieryod klientów psychoterapii:Z najwyższym uznaniem oceniam pomoc jakiej udzieliła mi Pani Magda Guzik. Pani Psycholog jest niekwestionowanym specjalistą w swojej dziedzinie, o czym przekonałam się na spotkaniach podczas trwającej ponad rok wspólnej systematycznej pracy. Wcześniej poszukując wsparcia w trudnej sytuacji, trafiałam na spotkania z różnymi psychologami, niestety żadnemu z nich nie udało się przełamać bariery i nasz kontakt kończył się co najwyżej po trzech spotkaniach. Rozczarowana przestałam szukać takiej pomocy wątpiąc w jej skuteczność. Mój problem narastał z roku na rok wyniszczając mnie i zmuszając do interwencji znajomych, dzięki którym trafiłam do Pani Psycholog Magdy Guzik.

Nie miała Pani Magda łatwego zadania… zważywszy na mój ówczesny stan. Pani Psycholog właściwie oceniła sytuację włączając do współpracy innego specjalistę z dziedziny medycyny uznając, że niewykluczone jest wsparcie farmakologiczne – osoba, z którą zostałam skontaktowana to specjalista najwyższej próby.

Z zaskoczeniem zauważałam, że moja sprawa była przedmiotem pogłębionej dyskusji pomiędzy specjalistami, a Pani Magda do każdego naszego spotkania była wręcz wzorcowo przygotowana. Czułam się zaopiekowana. Czułam, że Pani Psycholog wsłuchuje się w to co mówię i nie jest to powierzchowna komunikacja w klimacie wizyt „następny proszę!”

Tak upłynęły nam miesiące, kiedy poczułam że jest na tyle dobrze by sprawdzić się w samodzielnym działaniu – Pani Magda nie była do końca przekonana, dlatego na „drogę” dostałam dodatkowe wsparcie (w tym kontakt do specjalisty już z niemedycznej dziedziny – to gdybym chciała zawalczyć o SUPER SIEBIE).

Wiem, że na Panią Psycholog zawsze mogę liczyć. Nasze spotkania wspominam ciepło, tym bardziej że Pani Magda jest osobą o ogromnej kulturze osobistej i obcowanie z nią to przyjemność.
Kończąc zamykam całość opinii w słowach wieszcza „Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu”.

Bożena

Magdalena Guzik - ZnanyLekarz.pl